Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ground lift-balanced/unbalanced input ?

 o Navštíveno 3100x o
o 04.01.2014, 20:50 | MARWiN
Ground lift-balanced/unbalanced input
dlouhé zimní večery jsou tu a to je spousta času pro teorii... ;)
na zesilovači jsem našel přepínač s tímhle popisem...po nějakým listování v návodu jsem zjistil že z továrny je nastavený na BALANCED a v případě šumu se má přepnout na UNBALANCED...
máte s tím někdo z SQčkářů zkušenosti? balanced by měly být klasický XLR konektory na home-hifi nebo PA, ale u RCA mi je trochu divný jak docílit symetrického kabelu, tudíž mi není uplně jasná volba balance


o 10.01.2014, 07:49 | Milhauzz
Nu, škoda aby tohle téma umřelo. Něco podobnýho měly Audison VRX s modulem BTX2, kdysy sem VRXa měl a po tomhle sem celkem slintal. Jinak balanced po RCA je dle mýho něco z vesmíru, protože na to je potřeba třech vodičů, nebo ne?
o 10.01.2014, 07:50 | nocarret
Yes signal +,- a stínění
o 13.01.2014, 00:37 | noclue
Ne, predsa mas + a - teda rovnaky signal ale s opacnou polaritou.
Ako zem mas zem, pripadne na zapcu je ref gnd konektor, tam natiahnes popri cinchi kostru radia/ prociku cez uplne tenky drat prave na tento konektor. samozrejme vedia tie zosiky fungovat aj ako unbalanced, potom je na vonkajsom kontakte kostra.
Nepliest si so symbilink, to je symetricky signal plus zem plus tienenie.
Abs funguje tiez dobre, hlavne s audison thesis zosikmi.
Rovnaky system bol aj na PG Titaniach.

A prave to tienenie pri balanced signale netreba, pretoze v predzosiku sa jeden signal obrati a oba sa scitaju, rusenie na kabli sa teda teoreticky uplne odstrani.
o 13.01.2014, 08:49 | MARWiN
takhle obecně se asi moc daleko nedostanem...jedná se tedy o konkrétní kus XETEC Prestige P-5 EVO, kdyby někdo věděl jak je to tam...
mám podezření, že je to fake a pouze se tím upravuje vstupní impedance na RCA vstupech, nějakých 10k a 20k
o 13.01.2014, 13:09 | noclue
tak teraz si zabil, preco sa nespytas rovno, co na XETEX P-5 EVO robi prepinac bal/unbal.... namiesto toho tu smolis nieco o dlhych zimnych veceroch....
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3163 sekund.